Ostatnio dużo się mówi o tarczy antykryzysowej – czym ona jest?

„Tarcza antykryzysowa, to pakiet rozwiązań, które mają przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. Są to m.in. ulgi podatkowe, odroczenia płatności, umorzenia ZUS, bezpośrednie wsparcie finansowe przedsiębiorców, preferencyjne pożyczki czy gwarancje mające wspierać firmy w utrzymaniu płynności finansowej i powstrzymać je przed zwalnianiem pracowników. Ochronie miejsc pracy ma też służyć tzw. postojowe czy możliwość ograniczenia czasu pracy.” polsatnews.pl

Zastanawiałem się jak i w jakim stopniu pomorze ona przeciętnej osobie, czyli pracownikowi, ale też przedsiębiorcy? Pomoc państwa nie jest na stałe i nie są to dodatkowe pieniądze, lecz maja pomóc przetrzymać najbliższe miesiące w szczególności pracodawcy.

W jednej z stacji usłyszałem o takim nowym pojęciu „chomikowanie pracy”, czyli przetrzymanie tych trudnych miesięcy nie zwalniając pracowników by, gdy największe zagrożenie minie wrócić do normalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ilu przedsiębiorców to zrobi a ilu zacznie ciąć koszty pozbywając się często ludzi, którzy oddali się swojej pracy i firmie?

Słyszałem też o przykładach typu właściciel restauracji zatrudniający 15 osób płaci 100 tys. czynszu za wynajem i co ma zrobić teraz? Takiego obrotu sprawy, czyli konieczności zostania w domu, pozamykanych restauracji, sklepów, szkół.. nie przewidywał nikt a przynajmniej większość nie była na to przygotowana.

Jak rozwiązać wiele nurtujących nas  problemów, przed którymi teraz stoimy? Ja zbudować tarcze, która ochroni nas przed kolejną nieprzewidziana sytuacją a przede wszystkim pozwoli w ciągu 2 – 3 miesięcy a na pewno najbliższego półrocza wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jeśli miałbym komukolwiek dać jedną rade tak od serca to moim zdaniem najlepszym i sprawdzonym sposobem na zbudowanie własnej „tarczy” jest praca z domu przez Internet w projekcie który jest odporny na aktualne zawirowania w gospodarce polskiej i na całym świecie.

Jeśli chcesz więcej informacji zapraszam do kontaktu Piotr Golonka