Dziś druga lekcja, drugi krok którego nauczyłem się idąc drogą rozwoju osobistego.

Może słyszałeś takie zdanie „Jesteś średnią 5 osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”. Moja podpowiedz – dokonujmy wyboru z kim chcemy spędzać najwięcej czasu: Jeśli chcesz osiągać w życiu sukces, otaczaj się ludźmi sukcesu. Jeśli pragniesz mieć dobry związek, otaczaj się ludźmi, którzy tworzą dobre związki. Jeśli chcesz czuć się w życiu szczęśliwym, otaczaj się ludźmi szczęśliwymi.

Jeśli na co dzień nie masz możliwości otaczać się ludźmi, którzy są szczęśliwi, tworzą dobre związki i osiągają sukces – zrób wszystko by to zmienić. Uczestnicz w szkoleniach, seminariach, kursach, uczestnicz w różnych inicjatywach społecznych. Możesz pracować indywidualnie z mentorem albo coachem, jak również słuchać lub czytać o osobach, które osiągnęły to, co Ty chcesz osiągnąć.

Otaczając się ludźmi, którym się udało, którzy odnieśli sukcesy oraz mają pozytywne nastawienie do życia, bo skupiają się na szukaniu rozwiązań zamiast na roztrząsaniu swoich problemów w nieskończoność, i Ty osiągniesz sukces realizując swoje cele.

Wystarczy np. przeczytać kilka książek, ja poleciłbym książki Briana Tracy, uczestniczyć w darmowych webinarach, by dowiedzieć się, że warto otaczać się ludźmi sukcesu, inspirować się ich historiami. Tacy ludzie chętnie motywują oraz dzielą się z Tobą swoimi strategiami na osiągnięcie sukcesu. Warto korzystać z doświadczeń innych. 

Może u Ciebie wszystko jest w najlepszym porządku, a może nie jesteś w pełni zadowolony ze swojego życia, i z jakiś powodów nie realizujesz swoich pasji, nie wykorzystujesz swoich talentów, marzenia ciągle są nie spełnione, a może czujesz że marnujesz czas na prace, która nie daje Ci satysfakcji… pewnie dołożyłbyś jeszcze coś.

Mam nadzieje, że te kilka podpowiedzi sprawi, że zatrzymasz się na chwile i zastanowisz, czy to co do tej pory robisz jest dla Ciebie OK., jest tym, o czym marzyłeś. Jeśli tak, super, cieszę się Twoim szczęściem. Ale jeśli stwierdzisz, że stać Cię jeszcze na coś więcej, że nie powiedziałeś jeszcze ostatniego słowa – to oczekuj propozycji, która będzie w trzecim kroku…