„Prawdziwe sukcesy wymagają gotowości do ponoszenia ryzyka, odwagi, wytrwałości; to ciężka walka! Jest to również droga do zrealizowania naszej własnej osobowości!”

Czy często zdarza Wam się marzyć o szybkim zdobyciu bogactwa? O spadku , o wygranej w Lotto czy znalezieniu skarbu ukrytego w ogródku czy lesie? Ten rodzaj marzeń powinniśmy jak najszybciej usunąć z naszych myśli. Spytasz, dlaczego? Bo są one odzwierciedleniem fałszywych celów, pozornego bogactwa, a przede wszystkim niewłaściwej drogi do sukcesu .

„Istnieje tylko jeden  program myślowy niezbędny do odniesienia sukcesu. Brzmi on; „Muszę być lepszy”!”

Jakie porządki musisz wykonać w swoim umyśle, aby pozbyć się z niego wszystkich negatywnych i przeszkadzających Ci w odniesieniu sukcesu nawyków myślowych? Jak pisałem w jednym z artykułów człowiek może zaprogramować się jak komputer i zmienić program swojego myślenia. Wykluczyć „Tego nie umiem” a przeprogramować na „Tego muszę się jeszcze nauczyć”. Zamiast pełnym rezygnacji głosem stwierdzić: ”Tego nie posiadam” pomyśl zdecydowanie: „Tego jeszcze potrzebuje!”. Nie rezygnuj z tego, co sobie życzysz, co dzień i co jest dla Ciebie ważne: „Na to nie mogę sobie pozwolić!” O wiele lepiej zrobisz mówiąc sobie: „Do tego potrzebuje jeszcze kilku pomysłów”.

„Tylko ten, kto troszczy się o zdrowie i formę fizyczną, może odnieść dalekosiężny sukces!” 

W każdej zmianie, aby osiągać sukcesy musimy być wytrwali i odporni na stres. Musimy zadbać o naszą sprawność fizyczną utrzymując swoje ciało w jak najlepszej formie. W ten sposób zadbasz również o swój umysł!

 Podsumowując – aby odnieś sukces w jakiejkolwiek dziedzinie musisz:

1. Być przygotowany do ponoszenia ryzyka, musisz być odważny i wytrwały; gotowy na ciężką walkę!

2. Włączyć program „Muszę być lepszy!”

3. Zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Tak przypadkiem znów wyszły trzy kroki – pomyśl, że wystarczy skupić się tylko na kilku nawykach by odnajdywać się w życiu i odnosić sukcesy.

 Pięknie Ci tego życzę