Może zastanawiałeś się, jaki biznes był by dobry dla Ciebie a przede wszystkim był odporny na obecne zawirowania?

Na początek przyswoimy sobie pojęcie Biznes; Biznes (ang. business) – anglicyzm, który oznacza działalność gospodarczą. W ekonomii dyscypliną kierowania biznesem, w Polsce częściej nazywaną zarządzaniem, określa się naukę społeczną o zarządzaniu ludźmi i organizacjami w celu produktywnego osiągania celów przedsiębiorstw, w tym realizacji zysku dla właścicieli. Biznes może być też rozumiany, jako synonim przedsiębiorczości.

Tyle za Wikipedią, a ja chciałbym Wam pokazać trochę inne spojrzenie na biznes. Biznes dla siebie, czyli taki, który stawia Ciebie, ale też każdego napotkanego człowieka w centrum uwagi.

Zapytasz; – Po co miałbym prowadzić biznes dla siebie?

„Zaczynamy prowadzić biznes głównie z trzech powodów; Powód 1 to przychód. Żeby generować ogromne przychody i je kontrolować. Powód 2 żeby mieć masowy wpływ, docierać do większych rynków i wpływać na życie innych. Powodem 3 jest życie, styl życia, gdzie Twój biznes staje się większy niż Ty. Kiedy biznes kreci się z Tobą i bez Ciebie. Kiedy oprócz tego, że biznes jest częścią Twojego życia, jest aktywą.”*

Która definicja podoba się Ci się bardziej? Biznes prowadzony dla osiągnięcia celów przedsiębiorstw i zysku dla właściciela czy biznes prowadzony dla siebie i osób, którym pokażesz taki system?

Jak usłyszałem kilka dni temu na konferencji online żyjemy w świecie, w którym człowiek został odsunięty na dalszy plan, łatwo go zmanipulować i wykorzystać, wiele instytucji właśnie to robi.

Człowiek i jego cele przestały się liczyć, jego aspiracje zostały zepchnięte na dalszy plan a eksponuje się cele innych, wśród których zysk jest najważniejszy.

Wróćmy do tytułowego SYSTEMU. Na pewno znacie wiele systemów, które zaspakajają potrzeby rynku, czyli każdego człowieka.

Codziennie korzystamy z systemów, począwszy od porannych wiadomości w radiu czy telewizji gdzie wielkie koncerny medialne, ale też małe prywatne rozgłośnie informują, bawią, uczą czy wreszcie umilają nam czas puszczając naszą ulubioną muzykę. Spytasz a gdzie tu system? A reklamy czy produkty które, często oferowane są na antenie…

W drodze do pracy małe zakupy w markecie, który jest częścią jakiegoś systemu… Można by mnożyć przykłady na czele z pracą na etacie – praca to również system, lecz nie Twój, tylko właściciela firmy.

A co by się zadziało gdybyś miał swój system, odporny na wszelkie zawirowania w   gospodarce, nie zależny od ograniczeń takich jak teraz związanych z pandemią, system który, pozwoli Ci rozwinąć własne struktury, system który, wykona za Ciebie 3/4 pracy, poprowadzi Cię za rękę krok po kroku?

Pomyślisz zbyt piękne by było prawdziwe. Teraz Cię zaskoczę – to wszystko już jest i czeka na Twoją decyzje na Twój krok.

Jeśli poświęcisz chwile by przyjrzeć się tej propozycji bliżej, może to być to, o czym czasem marzyłeś czy nawet już planowałeś.