„Świat, w którym żyjemy, podlega nieustającym zmianom. Niektóre z nich poprawiają nasz dobrostan, inne, te niekorzystne powinniśmy niwelować w miarę naszych możliwości. Dlatego też można powiedzieć, że nasze zdrowie to nie stan a dynamiczny proces. Proces, na który możemy wywierać świadomy wpływ. Zadbanie o 5 obszarów naszego życia, może zdecydowanie wpłynąć na jego długość i jakość.”

Według strategii 5S te 5 elementów to; 1.świadome odżywianie 2.sprawność fizyczna 3.suplementacja 4.skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn 5.stres management, czyli praca z umysłem.

Nawet małe zmiany w każdej z tych sfer, mogą prowadzić do wielkich zmian w jakości życia.

Właściwa dieta wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Co to znaczy właściwa dieta? Niedawno byłem na konferencji w tym temacie; „Małe zmiany, wielkie efekty – poznaj strategię 5S.” Dowiedziałem się że świadome odżywianie to między innymi;

Zwiększenie ilości pokarmów roślinnych. Zwiększenie jakości pokarmów Eko i przygotowanych na świeżo. Ograniczenie białego cukru i napojów gazowanych. Przyprawy które służą zdrowiu. Odpowiednie pory dnia na spożywanie posiłków. Nie zapominajmy też o spożywanie produktów zawierających witaminy i minerały.